Pianka polietylenowa ESD

Zaprojektujemy, wykonamy, wyślemy. Napisz do nas lub zadzwoń.

Czym są pianki polietylenowe antystatyczne ESD?

Niektóre elementy sprzętów elektronicznych, takie jak układy scalone bądź inne komponenty, są bardzo czułe na wyładowania elektrostatyczne (ESD). Wyładowania te stanowią nagły i chwilowy przepływ prądu powstały w wyniku np. wzajemnego pocierania powierzchni, który jest zwykle nieodczuwalny dla człowieka, ale nierzadko szkodliwy dla urządzeń. Wyładowania ESD mogą doprowadzić do uszkodzenia sprzętów elektronicznych, czyniąc je podatne na awarie, a niekiedy nawet całkowicie niezdatne do użytkowania. Aby zapobiec takim sytuacjom, zaleca się stosowanie specjalnych materiałów ochronnych.

ZALETY PIANKI ESD :
– super miękka i delikatna
– wytrzymała
– odporna na uszkodzenia
– chroni przed wyładowaniami elektrostatycznymi
– dostępna w różnych kształtach i wielkościach

                            NAPISZ DO NAS

Czym są pianki polietylenowe antystatyczne ESD?

Pianka antystatyczna to materiał zapobiegający rozładowaniom elektrostatycznym. Dzięki specjalnym właściwościom antystatycznym pianka nie wyzwala ładunków przy kontakcie z innymi tworzywami. To sprawia, że tworzywo doskonale zabezpiecza sprzęty elektroniczne, które są podatne na skutki naelektryzowania. Jednocześnie pianki polietylenowe ESD są bardzo delikatne, co sprawia, że nie rysują ani nie niszczą nawet delikatnych urządzeń, np. ekranów czy paneli LCD. Ponadto pianki polietylenowe ESD zapewniają dobrą amortyzację oraz ochronę przed elektrowstrząsami i wibracjami, które mogą powodować uszkodzenia produktów w transporcie.

Jak powstają pianki polietylenowe ESD?

Płyty piankowe antystatyczne powstają w wyniku mieszania, a następnie utwardzania i formowania płynnych chemikaliów, takich jak poliizocyjaniany, poliole oraz inne półprodukty. Materiały te są mieszane ze sobą za pomocą głowicy mieszającej, a następnie powstała mieszanka jest wylewana na taśmę transportową, gdzie przechodzi przez głowicę spieniającą. Kolejny etap to utwardzanie i formowanie materiału do pożądanego kształtu, cięcie go na mniejsze bloki oraz utwardzane w temperaturze pokojowej.

Wszechstronne zastosowanie pianek polietylenowych antystatycznych

Oferowane przez nas pianki polietylenowe ESD znajdują wszechstronne zastosowanie w przemyśle opakowań na różnych etapach produkcji, przechowywania i transportu. Stanowią znakomity materiał ochronny stosowany do zabezpieczania sprzętów elektronicznych. Sprawdzają się jako tworzywo służące do produkcji pojemników magazynowych i opakowań. Nadają się do wytwarzania przekładek rozdzielających, których zadaniem jest bezpieczne przechowywanie poszczególnych elementów bądź urządzeń blisko siebie, przy jednoczesnym oszczędnym gospodarowaniu miejscem w magazynie.

Antystatyczna pianka może być także wykorzystywana jako delikatny i wytrzymały materiał służący do wyłożenia np. stanowisk pracy. Dzięki temu pianka zabezpieczy urządzenia przed wyładowaniami już na etapie ich składania, a także zapobiegnie zarysowaniom mechanicznym delikatnych elementów, takich jak panele LCD. Z pianki polietylenowe ESD można wykonywać też specjalne opaski dla pracowników, które odprowadzają ładunki z ich ciał, co wpływa na bezpieczeństwo pracy.

Profesjonalna obróbka pianek polietylenowych ESD

Firma Ticol świadczy kompleksowe usługi w zakresie obróbki pianki antystatycznej, obejmujące cięcie, klejenie, zgrzewanie i frezowanie pianek. Nasza oferta obejmuje kształtki i opakowania produkowane z pianki polietylenowe ESD, dostępne w różnych kształtach i wielkościach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możemy w dowolny sposób obrabiać piankę w taki sposób, aby produkt finalny spełniał najwyższe standardy i wymagania Klienta. Produkujemy elementy gotowe, a także artykuły projektowane, a następnie wykonywane zgodnie z indywidualnymi zamówieniami Odbiorcy. Pianka polietylenowa ESD występuje w różnych gęstościach i grubościach. Można ją poddać w 100% recyklingowi, co czyni z niej ekologiczne, bezpieczne dla środowiska rozwiązanie.

Ticol Sp. z o.o.

DOJAZD DO SIEDZIBY FIRMY

 
  ul. Kolejowa 67C
  55-300 Środa Ślaska

Sprawdź naszą politykę prywatności:

Polityka prywatności – RODO

4 + 10 =