Styropian EPS

 
Zaprojektujemy, wykonamy, wyślemy. Napisz do nas lub zadzwoń.

Profesjonalna obróbka styropianu EPS

Firma Ticol zajmuje się profesjonalną obróbką styropianu EPS. Precyzyjnie tniemy i sklejamy elementy styropianowe. Klejenie sprawdza się wszędzie tam, gdzie wytwarzanie drogich form aluminiowych jest nieopłacalne. Zapewniamy możliwość dowolnego sklejania kształtek w celu uzyskania produktów zbliżonych formą do wytłoczek wytwarzanych metodą wtrysku. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych ploterów możemy też wyciąć każdy kształt ze styropianu w płaszczyźnie 2D lub nawet 3D. Metody te sprawdzają się doskonale zarówno przy produkcji elementów w małych i średnich seriach, jak i w hurtowych ilościach.

  ZALETY STYROPIANU EPS :
– odporny na wilgoć
– stosunkowo tani
– trwały
– nadaje się do obróbki

                            NAPISZ DO NAS

EPS – Surowiec do produkcji styropianu

Styropian EPS to inaczej spieniony polistyren. Tworzywo jest otrzymywane w wyniku spieniania przy użyciu pary wodnej granulek polistyrenu, zawierających eter naftowy (porofor). Materiał ten tworzą zamknięte komórki o obłych kształtach, w których wnętrzu znajduje się pianka polistyrenowa. Pomiędzy owymi komórkami występują puste przestrzenie, co można zauważyć na przełomie styropianu. Surowiec wyróżnia się dobrymi właściwościami izolacyjnymi, co sprawia, że jest wykorzystywany do ocieplania dachów, budynków, a nawet stropów żelbetonowych.

Wszechstronne zastosowanie styropianu EPS

Styropian polistyrenowy jest powszechnie wykorzystywany w różnych branżach, np. budowlanej, transportowej, meblarskiej, motoryzacyjnej czy przemyśle opakowaniowym. Materiał ten nadaje się do ocieplania budynków, dachów i podłóg z instalacją grzewczą. Surowiec stanowi także znakomity materiał zabezpieczający gotowe produkty i półprodukty przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą wystąpić podczas transportu bądź magazynowania.

Dzięki nowoczesnym metodom obróbki jesteśmy w stanie wykonać elementy o dowolnych kształtach i rozmiarach. Oferujemy opakowania, narożniki, ceowniki, przekładki, wytłoczki i kształtki styropianowe produkowane i obrabiane według indywidualnych wymogów Klienta. Dzięki możliwości nabycia opakowań w różnych ilościach, w zależności od zapotrzebowania, Odbiorca może wykorzystać produkty do masowych lub okazjonalnych wysyłek.

Nasze produkty i usługi najczęściej znajdują zastosowanie w dużych przedsiębiorstwach, które potrzebują starannej ochrony swych wyrobów. Dostępne elementy przydają się również klientom indywidualnym, którzy chcą należycie zadbać o wartościowe przedmioty i sprzęty. Wszystkie oferowane produkty styropianowe są wykonane z bezpiecznych, certyfikowanych materiałów.

Ticol Sp. z o.o.

DOJAZD DO SIEDZIBY FIRMY

 
  ul. Kolejowa 67C
  55-300 Środa Ślaska

Sprawdź naszą politykę prywatności:

Polityka prywatności – RODO

1 + 15 =