Frezowanie pianek

Frezowanie w piankach

 

Świadczymy usługi frezowania 2D i 3D w piankach. Frezowanie pianek daje duże możliwości w zakresie dostosowywania opakowania piankowego pod potrzeby naszych klientów. Do obróbki pianek używamy precyzyjnych maszyn CNC, które zapewniają dokładność w wykonaniu produktów. Produkowane przez nas elementy piankowe znajdują zastosowanie jako opakowanie gotowego produktu lub zabezpieczenie półproduktu do dalszej obróbki. Oferujemy możliwość obróbki pianek różnego typu i dostosowanie projektu do wymagań klienta.

frezowanie pianek

Frezowanie pianek CNC

Pianka polietylenowa to materiał, który może występować w wielu różnych gęstościach, mogą być na różne sposoby sieciowane lub nie, swoją strukturą wewnętrzną, a nawet i przeznaczeniem, w zależności od potrzeb. Duża popularność tego materiału sprawia, że jest on chętnie wykorzystywany w celu zabezpieczenia w trakcie transportu i przechowywania towarów. Frezowanie pianek CNC odbywa się z zachowaniem ekologicznym norm, ponieważ pianka ta cechuje się większym stopniem ekologiczności, w porównaniu do styropianu i podlega całkowitemu recyklingowi.

Obróbka pianek

Świadczymy również inne usługi w zakresie obróbki pianek. Naszym celem jest zapewnianie rozwiązań najwyższej jakości oraz dostosowanych do potrzeb naszych klientów. W naszej ofercie znajdą państwo również takie usługi jak klejenie, zgrzewanie czy cięcie pianek. Projekty wykonujemy od podstaw lub zgodnie z dostarczoną dokumentacją klienta.

Zapraszamy do składania zapytań na frezowane kształtki piankowe.

Na czym polega frezowanie pianek?

Frezowanie pianek to technologia obróbki skrawaniem za pomocą specjalistycznych ploterów CNC. To nowoczesna metoda pozwalająca nam na uzyskanie skomplikowanych i precyzyjnych kształtów produktów. Wykonujemy zarówno proste frezowanie 2D, jak i bardziej zaawansowane frezowanie 3D, które umożliwia nam stworzenie złożonych, trójwymiarowych kształtek.

czytaj więcej

Dzięki nowoczesnej technologii frezowania CNC jesteśmy w stanie wykonać szeroką gamę produktów dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb Klientów. Nasz sprzęt jest skonfigurowany specjalnie do obróbki spienionych tworzyw sztucznych, co pozwala nam na uzyskanie doskonałej jakości i znakomitej powtarzalności produktów. Duży zakres roboczy umożliwia prace z arkuszami o wymiarach 120×200 cm. Z powodzeniem realizujemy projekty o dużych gabarytach.

Wykonujemy frezowanie tworzyw sztucznych 3D i 2D pod określony kształt i rozmiar, na podstawie wcześniej przygotowanych plików graficznych. Realizujemy zamówienia na bazie szablonu przesłanego przez Klienta, ale na życzenie możemy też samodzielnie przygotować projekt. Dzięki frezowaniu pianki możemy stworzyć projekty małoseryjne, wielkoseryjne, a nawet zlecenia jednostkowe (np. prototypy).

Frezowanie materiałów sztucznych jest szczególnie uzasadnione w przypadku realizacji projektów o dużej zmienności, ponieważ technologia ta nie wymaga wykonywania każdorazowo wykrojników i sztanc. Metoda ta ogranicza zatem koszty całego przedsięwzięcia, a jednocześnie przyspiesza proces wykonania gotowego produktu. Podczas frezowania materiał jest odpowiednio mocowany do stołu przy pomocy specjalnego stołu próżniowego. Rozwiązanie to unieruchamia surowiec, a w efekcie pozwala uzyskać wyższą jakość obróbki.

Frezowanie 3D o wszechstronnym zastosowaniu

Wykonujemy frezowanie tworzyw sztucznych, takich jak pianka PE (zarówno niesieciowana, jak i sieciowana. Zajmujemy się obróbką pianek każdego typu: sztywnych pianek technicznych, bardzo delikatnych pianek ochronnych czy też wersji o właściwościach antystatycznych. Nowoczesna technologia pozwala nam na wyprodukowanie rozmaitych akcesoriów wykorzystywanych w wielu branżach. Ze względu na swą dość sztywną powierzchnię oraz dużą gęstość pianka polietylenowa świetnie sprawdza się do wykonania elementów ochronnych i różnego typu opakowań. Dzięki frezowaniu jesteśmy w stanie wytworzyć bardzo precyzyjną i powtarzalną formę o estetycznym wykończeniu.

Frezowanie materiałów sztucznych jest przydatne do wykonywania kształtek, profili, separatorów i grzebieni, czyli elementów służących do zabezpieczania produktów podczas ich transportu i przechowywania. Wykonane przez nas separatory transportowe pozwalają na ochronę nawet ciężkich, nieporęcznych artykułów o niestandardowych kształtach. Frezowanie pianek umożliwia ponadto stworzenie praktycznych i jednocześnie estetycznych wkładów i wypełnień do walizek, pudełek, skrzyń i opakowań innego rodzaju. Dzięki temu przechowywanie i przenoszenie rozmaitych rzeczy może być nie tylko praktyczne, wygodne i bezpieczne, ale jednocześnie efektowne.

Zaawansowane frezowanie 3D umożliwia ponadto obróbkę akcesoriów wykorzystywanych do eksponowania towarów. Technologia daje możliwość dokładnego wykonania skomplikowanych kształtów w piankach o różnych kolorach. Powstałe pianki ozdobne mogą więc posłużyć jako ochrona i jednocześnie estetyczna ekspozycja produktów.

Frezowanie tworzyw sztucznych pozwala nam ponadto na wykonywanie podstawek, wkładów narzędziowych, prezenterów, padów antypoślizgowych i odbojów. Technologia ta świetnie sprawdza się do tworzenia etui, futerałów, puzzli i mat. Dzięki niej wykonujemy też elementy prototypowe. Zamiast więc inwestować pieniądze i czas w wykonanie prototypu z droższych i trudniejszych w obróbce materiałów, lepiej stworzyć go z lekkiej i szybkiej w obróbce pianki. Ze względu na wysoką precyzję tej metody, frezowanie materiałów sztucznych umożliwia szybkie i ekonomiczne stworzenie prototypu idealnie odwzorowującego projekt.

Ticol Sp. z o.o.

DOJAZD DO SIEDZIBY FIRMY

 
  ul. Kolejowa 67C
  55-300 Środa Ślaska

Sprawdź naszą politykę prywatności:

Polityka prywatności – RODO

3 + 15 =

Wycinanie w piance CNC Środa Śląska — Wrocław

Pianka polietylenowa występować może w blokach i płytach, które mogą różnić się od siebie grubością, gęstością o raz kolorem. Oferujemy wycinanie w piance CNC Środa Śląska – Wrocław, które jest usługą dedykowaną dla małych, dużych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów prywatnych. Frezowanie i wycinanie w piance CNC odbywa się z największą dbałością o każdy szczegół oraz z dobraniem rozwiązań i technologii spełniających oczekiwanie każdego z naszych klientów.