Regranulat styropianowy

Zastosowanie regranulatu styropianowego

Regranulat jest produkowany metodą rozdrabniania płyt styropianowych. Nasz produkt jest suchy, czysty, bez śmieci, zanieczyszczeń i szkodliwych substancji. Do produkcji re granulatu używamy styropianu EPS 70,100,200 najwyższej jakości bez domieszek re granulatów. Nieregularne kształty granulek zwiększają efekt termoizolacji.

granulat re-granulat styropianowy kulki styropianowe

Regranulat styropianowy – Cena

Regranulat styropianowy stosuje się jako materiał izolacyjno-cieplny używając do:

– wypełnienia pustych przestrzeni i szczelin w ścianach
– jako dodatek do styrobetonu, ciepłegobetonu zwiększając izolacyjność i zmniejszając wagę wyrobu.
– docieplenie podłóg między legarami,
– wypełniania puf, zabawek
– ocieplenia nad sufitami podwieszanymi,
– wypełnienie do kartonów
– dodatek do ziemi ogrodowej

Czym jest regranulat styropianowy?

Regranulat styropianowy powstaje dzięki rozdrabnianiu płyt oraz elementów styropianowych. Nierzadko stosowaną praktykę stanowi dodawanie do niego innych materiałów. Nasza firma nie stosuje jednak takiego rozwiązania. Używamy wyłącznie wysokiej jakości styropianu EPS 70, 100 lub 200. Do wyrobu nie dodajemy śmieci, zanieczyszczeń ani żadnych szkodliwych substancji. Finalny produkt jest suchy i składa się w 100% ze styropianu. Kupując najczystszy regranulat styropianowy cena może okazać się nieco wyższa, ale wynagradza to lepsza funkcjonalność i pewność bezpieczeństwa.

Granulat styropianowy producent

Jako producent granulatu styropianowego mamy kontrolę nad całym procesem produkcyjnym co gwarantuje najwyższą jakość produktu. Produkcja granulatu styropianowego polega na rozdrabnianiu płyt oraz kawałków styropianu w efekcie tego procesu uzyskujemy odseparowane od siebie perełki styropianowe.

Zastosowanie regranulatu styropianowego

Wbrew pozorom, regranulat styropianowy zastosowanie może mieć bardzo szerokie. Jego nieregularne kształty zwiększają efekt termoizolacji, dlatego doskonale nadaje się np. do:

  • wypełnienia szczelin i pęknięć w ścianach,
  • docieplania podłóg między legarami,
  • ocieplania nad sufitami podwieszanymi,
  • docieplania trudno dostępnych miejsc metodą wdmuchiwania.

Sprawdzi się również jako dodatek do ziemi ogrodowej lub do styrobetonu, zwiększając jego izolacyjność przy jednoczesnym zmniejszeniu wagi.

Zastosowanie regranulatu styropianowego okazuje się wygodne także z innych powodów. Materiał ten jest lekki, miękki, a wypełnione nim przedmioty mogą przybierać najróżniejsze kształty. Idealnie nadaje się do wypełniania puf lub pluszowych zabawek.

Regranulat styropianowy zastosowanie znajduje także w transporcie. Sprawdza się do wypełnienia kartonów w paczkach. Dzięki niemu przewożone przedmioty zyskają ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, wstrząsami oraz warunkami atmosferycznymi. Dodatkową zaletę takiego rozwiązania stanowi fakt, że stosując regranulat styropianowy cena jest relatywnie niska, a drobne elementy zapewniają większą skuteczność, niż np. gąbki do transportu. Regranulat waży na tyle mało, że nie zwiększa znacząco kosztów dostawy – jeden metr sześcienny produktu waży ok. 10-11 kg.

Ticol Sp. z o.o.

DOJAZD DO SIEDZIBY FIRMY

 
  ul. Kolejowa 67C
  55-300 Środa Ślaska

Sprawdź naszą politykę prywatności:

Polityka prywatności – RODO

10 + 5 =