Pianka polietylenowa XPE

Zaprojektujemy, wykonamy, wyślemy. Napisz do nas lub zadzwoń.

Czym jest pianka polietylenowa XPE?

 

Firmy transportowe i producenci produktów premium żądają pełnego bezpieczeństwa przewożonych towarów. Dlatego stawiają na sprawdzone, nowoczesne rozwiązania. Wśród nich szczególną popularnością cieszy się pianka polietylenowa XPE. Czym jest i co dokładnie można z nią zrobić? Zachęcamy do lektury, aby dowiedzieć się wszystkiego na ten temat.

   ZALETY PIANKI XPE :
– gładka powierzchnia
– odporna na uszkodzenia mechaniczne
– odporna na warunki atmosferyczne
– odporna na promieniowanie UV
– nie chłonie wilgoci

                             NAPISZ DO NAS

Prezentowana pianka jest chemicznie usieciowanym produktem, który wyróżnia się drobną strukturą o charakterze zamkniętokomórkowym. Proces jej tworzenia można porównać do pozostałych pianek, choć wymaga trochę innych parametrów. W efekcie pianka polietylenowa XPE zapewnia:

  • wysoką plastyczność,
  • odporność na rozciąganie oraz ściskanie,
  • niewrażliwość na wilgoć,
  • ochronę przed pleśnią i grzybami,
  • bezpieczeństwo użytkowania,
  • estetyczny wygląd.

Co więcej, zużytą piankę polietylenową XPE można w całości przeznaczyć do recyklingu. W ten sposób materiał nie przyczynia się do powstawania gór śmieci. Nie stwarza też zagrożenia dla człowieka ani środowiska naturalnego.

Zastosowanie pianek polietylenowach XPE

Tego typu pianka cieszy uznaniem w wielu branżach. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim przemysł opakowaniowy, który tworzy z pomocą pianki polietylenowej XPE opakowania na butelki, kartonowe i ozdobne. Równie chętnie po chemicznie usieciowaną piankę sięga branża motoryzacyjna. Powstają z niej elementy koszów i systemów transportowych, grzebienie transportowe czy ochrona lakieru, a także szyb. A to tylko przykłady tego, co można zrobić z pianką polietylenową XPE. W praktyce nie ma wielu ograniczeń.

Obróbka pianki polietylenowej XPE

Przycięcie materiału do wymaganych wymiarów czy kształtów jest bardzo proste. Wystarczy użyć do tego technologii cięcia nożem oscylacyjnym. Dzięki temu krawędzie pozostają równe i estetyczne. Na dodatek nie trzeba inwestować w wykrojniki dla każdego projektu. Pianka polietylenowa XPE nadaje się też do frezowania CNC 2D i 3D. Efektem metody są np. opakowania gotowego produktu.

Pozostałe sposoby obróbki to klejenie i zgrzewanie, które pozwalają połączyć ze sobą elementy piankowe w całość poprzez zastosowanie wysokiej temperatury bądź kleju na gorąco.

Ticol Sp. z o.o.

DOJAZD DO SIEDZIBY FIRMY

 
  ul. Kolejowa 67C
  55-300 Środa Ślaska

Sprawdź naszą politykę prywatności:

Polityka prywatności – RODO

8 + 10 =