Pianka PE

Pianka polietylenowa to wszechstronne rozwiązanie, które znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach takich jak transport, motoryzacja, RTV/AGD i wiele innych. Dzięki swoim doskonałym właściwościom ochronnym oraz wysokiej elastyczności nadaje się do transportu, jak i przechowywania towarów.

Co to jest pianka polietylenowa?

Zanim pianka polietylenowa powstanie, należy stworzyć sam polietylen o dosyć niskiej gęstości. W ten sposób powstaje materiał o bardzo wysokiej giętkości oraz odporności na bardzo niskie temperatury. Następnie wytworzony polietylen poddaje się spienieniu gazami i dodatkowymi substancjami uszlachetniającymi, które mogą nieco zmienić jego właściwości. Powstały materiał to właśnie pianka PE (polietylenowa).

Do czego służy pianka poliuretanowa?

Pianka PE charakteryzuje się dużą sprężystością oraz wysoką wytrzymałością na uszkodzenia, dzięki czemu świetnie nadaje się do przechowywania przedmiotów, części, maszyn i wielu innych. Pianka również może spełniać funkcję izolacji termicznej oraz akustycznej, dzięki czemu delikatne i kruche materiały będą w niej bezpieczne.

Wykorzystywana jest w wielu sektorach gospodarki. Z uwagi na elastyczność polietylen jest często wybieraną alternatywą dla przegródek ze styropianu. Zastosowanie pianki PE jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska ponieważ materiał można poddać recyklingowi w 100%. Polietylen posiada cechy które wyróżniają go spośród innych materiałów min.

 • chroni przed działaniem wstrząsów i wody
 • zapewnia izolację akustyczną i termiczną
 • nie przepuszcza większości chemikaliów
 • może mieć kontakt z żywnością
 • nie powoduje zarysowań ze względu na delikatną powierzchnię
 • materiał można bez trudu przyciąć do dowolnego kształtu
 • może zostać poddany recyklingowi

Ze względu na swoje właściwości doskonale sprawdza się w takich branżach jak :

 • spożywcza
 • elektroniczna (pianka pe z dodatkami antystatycznymi)
 • meblowa
 • automotive
 • RTV AGD

Pianka stosowane jest przede wszystkim jako wypełnienia piankowe do skrzyń oraz pudeł w celu zabezpieczenia produktów przed przemieszczaniem się. Pianki PE można dowolnie wycinać i sklejać dzięki tej właściwości doskonale nadaje się do zabezpieczania nawet najbardziej skomplikowanych produktów.

 

Czy pianką poliuretanową jest szkodliwa?

Wynikiem reakcji chemicznej, jest pianka PE, która jest całkowicie obojętna zdrowia i życia, a zarazem dla środowiska. Nie wydziela on szkodliwych substancji, które mogłyby narazić użytkowników na niebezpieczeństwo. Nadaje się do wielokrotnego użytku, co przekłada się również na jej ekonomiczność.

Czym kleić piankę PE?

Piankę PE najlepiej kleić klejem, który wykazuje właściwości szybkoschnące, jest odporny na niskie oraz wysokie temperatury, oraz ma wysoki współczynnik elastyczności. W określonych przypadkach dobrze, gdyby potrafił on skleić piankę PE z innymi materiałami. Piankę przed klejeniem należy odtłuścić i przeszlifować, jeśli to możliwe i jeżeli to konieczne, nałożyć na nią podkład.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz współpracy!

e-mail: biuro@ticol.pl, kom. 696911763, www.ticol.pl

opakowanie polietylenowe