Kolejny miesiąc i kolejny ciekawy projekt dedykowanego opakowania styropianowego. Tym razem produkt kierowany do branży ledowej. Złożony element połączony specjalistycznym klejem, dzięki czemu posiada dużą wytrzymałość na rozciąganie. Kształtki styropianowe łączone klejem znajdują zastosowanie tam gdzie wolumen produkcji jest za mały, aby w odpowiednim stopniu pokryć koszty wytworzenia formy oraz MOQ. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, Ticol Packaging Systems oferuje rozwiązania umożliwiające uzyskiwanie skomplikowanych kształtów bez konieczności inwestowania znacznych środków w formy do produkcji kształtek EPS.

Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań aby produkt finalny spełniał oczekiwania funkcjonalne jak i cenowe. Dobór odpowiednich materiałów oraz optymalizacja procesu produkcji pozwalają na osiągnięcie zadowalających rezultatów jakościowych oraz atrakcyjne warunki współpracy. Fundamentalnym zagadnieniem w optymalizacji kosztów jest proces projektowania elementów styropianowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych specjalistów możemy oferować rozwiązania dostosowane do specyfiki danego produktu, oraz zoptymalizowane pod względem produkcyjnym co bezpośrednio przekłada się na redukcję kosztów wytwarzania dedykowanych kształtek polistyrenowych.

Zakres specjalizacji naszego przedsiębiorstwa nie kończy się na opakowaniach styropianowych. W naszej ofercie znajdą państwo także kształtki, opakowania wykonane z polietylenu EPE (ang. enhanced performance polyethylene). Wprowadzenia tego typu opakowań to ukłon w stronę rozwiązań ekologicznych ponieważ, pianka EPE może w stu procentach zostać poddana ponownemu przetworzeniu.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem kierowanym do branży elektronicznej jest stosowanie pianek polietylenowych z dodatkami antystatycznymi ESD (ang. Electrostatic Discharge). Pianki antystatyczne należą do grupy materiałów charakteryzujących się obniżonym poziomem rezystancji (zdolnością do gromadzenia ładunków elektrycznych), dzięki czemu doskonale nadają się do ochrony elementów wrażliwych na małe wyładowania elektryczne.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz współpracy.