Pianka polietylenowa to materiał, który charakteryzuje się różnymi gęstościami, w zależności od potrzeby. Jest to elastyczny materiał, który zachowuje swoje właściwości nawet w skrajnie niskich temperaturach. Odporna jest na uszkodzenia mechaniczne, a do tego nie przepuszcza wilgoci ani wody. Stosowana do zabezpieczania towarów oraz coraz częściej używana w budownictwie do termoizolacji budynków. Bezwonny materiał może być wykorzystywany na wiele różnych sposobów i jest ceniony przez firmy za swoje doskonałe właściwości oraz wagę, dzięki której jest łatwy w przechowywaniu.

Co to jest frezowanie pianek i jak wpływa na środowisko naturalne?

Frezowanie pianek stosuje się w celu uzyskania różnych kształtów, powierzchni oraz krawędzi frezowanego materiału. Frezowane pianki wykorzystuje się w wielu dziedzinach, takich jak meblarstwo, automotive, branża żywieniowa, kosmetyczna i wiele innych. Dzięki frezowaniu można uzyskach pożądany kształt opakowanie z zachowaniem jego powtarzalności, co sprawia, że możemy wykonać setki, tysiące i więcej takich samych opakowań. Frezowanie można również wykorzystać do wykończenia materiału, aby uzyskać jego bardziej gładki i estetyczny kształt. Pianka poliuretanowa to ekologiczny materiał, w porównaniu, na przykład do styropianu i podlega całkowitemu recyklingowi.

Korzyści ekologiczne frezowania pianek w porównaniu z innymi metodami produkcji

Piankę poliuretanową można poddać recyklingowi, dzięki czemu może być wykorzystywana ponownie, zgodnie z zasadami ekologii. Nasza firma specjalizuje się w produkcji opakowań z pianki poliuretanowej, która jest bezpieczna dla ludzi, zwierząt oraz naturalnego środowiska. Poliuretan, z którego stworzona jest pianka, jest całkowicie obojętny dla środowiska, a co za tym idzie, jest całkowicie bezpieczna w użytkowaniu. Piankę poliuretanową, choć poddaje się ją recyklingowi, można wykorzystywać przez bardzo długi czas, ponieważ jej wytrzymałość jest na najwyższym poziomie. Pozostałe po obróbce skrawki oraz elementy pianki poliuretanowej można wykorzystać do stworzenia opakowań lub poddać recyklingowi, aby powstały z nich całkowicie nowe rzeczy.

Frezowanie pianek a recykling materiałów — czy jest to możliwe?

Podczas produkcji poliuretanowych pianek wytwarza się bardzo niski poziom emisji dwutlenku węgla, co sprawia, że jest on nisko szkodliwym materiałem dla środowiska naturalnego. Jeśli weźmiemy pod uwagę piankę, która wykorzystywana jest do stworzenia warstwy izolacyjnej budynków, to poziom CO2 dostający do atmosfery jest redukowany do minimalnych ilości, co poprawia sytuację, biorąc pod uwagę ilość, jaka wytwarza się go podczas produkcji. Pianki poliuretanowe poddane recyklingowi, przetwarzane są w całkowicie nowy produkt. Co ciekawe, nie zmieniają się w ogóle jej właściwości po recyklingu, a działa ona w taki sam sposób, jak ta produkowana z całkowicie nowych składników.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą usługą Frezowania Styropianu!