Zgrzewanie pianek

Zgrzewanie kształtek piankowych

 

W gamie naszych usług znajdą państwo łączenie pianek przy pomocy wysokiej temperatury. Zgrzewanie pianek jest jedną z najbardziej trwałych metod łączenia elementów piankowych. Używanie wysokiej temperatury do łączenia pianek daje szerokie możliwości. Przy pomocy specjalnych zgrzewarek możemy tworzyć zabezpieczenia piankowe dostosowane do dużych produktów ograniczając przy tym ilość użytego materiału. Do tego jest metodą stosunkowo tanią, ponieważ nie wymaga stosowania dodatkowych materiałów jak kleje.

Zapraszamy do składania zapytań na kształtki piankowe.

zgrzewanie pianek

Na czym polega zgrzewanie pianek?

Zgrzewanie, nazywane również laminowaniem, polega na łączeniu ze sobą co najmniej dwóch piankowych elementów przy pomocy specjalnie zaprojektowanej w tym celu maszyny. Zgrzewarka wytwarza wysoką temperaturę, pod której wpływem dochodzi do stopienia się ze sobą odmiennych produktów. W efekcie powstaje nowa całość. Laminowanie pianek jest uznawane wobec tego za najskuteczniejszy sposób łączenia elementów, ponieważ nie pozostawia żadnych śladów mogących stanowić słabość konstrukcyjną.

czytaj więcej

Jakie materiały nadają się na laminowanie?

Metoda doskonale sprawdza się w przypadku każdej pianki: polietylenowej (PE), niesieciowanej polietylenowej (EPE), usieciowanej polietylenowej (XPE) oraz antystatycznej.

W naszej firmie skupiamy się głównie na piankach oraz styropianie EPS. To wysokiej jakości materiały, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Wobec tego zgrzewanie pianek przydaje się w wielu branżach, m.in. transportowej czy produkcji opakowań.

Laminowanie – najważniejsze zalety

Oprócz wspomnianej już skuteczności warto podkreślić, że polecana przez nas technologia wyróżnia się niskim kosztem wykonania. Do połączenia ze sobą elementów piankowych nie potrzeba bowiem wykorzystywać klejów ani innych substancji. Wystarczy sama zgrzewarka i strumień gorącego powietrza. Wobec tego zgrzewanie pianek staje się znacznie tańsze. A przy tym estetyczniejsze, ponieważ nie ma ryzyka ubrudzenia materiału. Brak konieczności zużycia klejów ma też znaczenie dla środowiska naturalnego.

Metoda cechuje się też wysoką wydajnością oraz szybkością łączenia. Laminowanie zgrzewarką ma ogromne znaczenie dla produkcji wielkoseryjnych, gdzie powtarzalność oraz prędkość procesu przekłada się na szybciej osiągane zyski.

Do czego przydaje się laminowanie pianek?

Zgrzewanie pozwala stworzyć wielopoziomowe, duże konstrukcje w ekspresowym tempie. I to niezależnie od ich ostatecznego kształtu. Może on być unikatowy bądź wyjątkowo skomplikowany. Niezależnie od tego, laminowanie pianek sprawdzi się doskonale. Z jego pomocą tworzy się m.in. wypełnienia pudełek z produktami premium, modele kolekcjonerskie, wyposażenie pojazdów, wkładki i wiele innych produktów o niestandardowych wymiarach.

Dlaczego warto nam powierzyć zgrzewanie pianek?

Dysponujemy rozbudowanym parkiem maszynowym z nowoczesnymi narzędziami. Oznacza to, że możemy podjąć się każdego wyzwania. Zrealizujemy nawet najbardziej skomplikowany projekt. Jesteśmy do tego przygotowani pod każdym względem. Laminowanie pianek jest jedną z naszych specjalności i nieustannie rozwijamy naszą wiedzę oraz umiejętności pod tym kątem. Natychmiast wprowadzamy zmiany, gdy tylko technologia się rozwinie do takiego stopnia, aby efekty przynosiły znaczące korzyści dla naszych klientów.

Oprócz tego posiadamy własne biuro projektowe. To dla naszych klientów znakomita okazja, aby opracować wykonanie z pomocą najlepszych fachowców. Nie trzeba do nas przychodzić z gotowym projektem. Wspólnie pomyślimy nad tym, jak laminowanie przełoży się na oczekiwany efekt. Możemy też zoptymalizować nadesłany plan i zaproponować korzystniejsze modyfikacje. Zaufało nam w tej kwestii już wielu klientów, którzy potrzebowali profesjonalnego zgrzewania pianek.

Ile kosztuje laminowanie?

Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie. W ten sposób dajemy naszym klientom gwarancję, że zgrzewanie pianek będzie wyróżniać się doskonałą relacją ceny do jakości. Nie wymagamy bowiem opłacenia pakietu usług, z których zleceniodawcy nie potrzebują skorzystać. Przy oszacowywaniu kosztów bierzemy pod uwagę m.in. wymiary produktów, wielkość zamówienia czy liczbę łączonych elementów.

Podczas rozmowy telefonicznej lub mailowej wyjaśnimy szczegóły współpracy oraz zaproponujemy najkorzystniejsze rozwiązania. Zachęcamy do zadawania nam pytań na temat laminowania pianek.

Ticol Sp. z o.o.

DOJAZD DO SIEDZIBY FIRMY

  ul. Kolejowa 67C
  55-300 Środa Ślaska

Sprawdź naszą politykę prywatności:

Polityka prywatności – RODO

6 + 3 =