Cięcie pianek

Wycinanie w piance

 

W naszym parku maszynowym posiadamy maszyny do wycinania kształtów 2d w piankach. Do wycinania dowolnych kształtów używamy technologii cięcia nożem oscylacyjnym. Pozwala to na uzyskanie wysokiej jakości cięcia z równymi krawędziami w przeciwieństwie do metody sztancowania, która uniemożliwia uzyskanie równej krawędzi przy sztancowaniu grubszych pianek.

Cięcie nożem oscylacyjnym umożliwia produkcję asortymentu o dużej różnorodności, bez konieczności inwestowania w wykrojniki dla każdego projektu. Cięcie oscylacją umożliwia obróbkę pianek o różnej gęstości, grubości oraz wymiarze. Oferujemy możliwość obróbki płyt o wymiarach maksymalnych 120cm x 200cm x 60 cm co więcej świadczymy również inne usługi w zakresie obróbki pianek min. Zgrzewanie, klejenie czy frezowanie.

Cięcie oscylacją

Przecinanie pianek

Dysponujemy maszynami do cięcia płyt piankowych na formatki. Formatki piankowe mogą być wykorzystywane jako separatory czy dystanse doskonale zabezpieczając produkty przed uszkodzeniami.

Zapraszamy do składania zapytań na kształtki piankowe.

Cięcie pianek przy użyciu specjalistycznych narzędzi

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który jest w stanie zrealizować praktycznie każdy projekt, nawet najbardziej skomplikowany. To zasługa jego precyzji oraz wydajności. W efekcie możemy podjąć się każdego wyzwania związanego z wycinaniem pianek.

czytaj więcej

Proces cięcia pianki to przede wszystkim proces stworzony w celu przyszłej ochrony przedmiotów przed uszkodzeniami. Towary opakowane pianką będą nie tylko dobrze zabezpieczone, ale i odpowiednio wyeksponowane, co powoli na odpowiednią prezentację każdego produktu. Stworzenie odpowiednich kształtów, które w całości ochronią nasz towar, odbywa się właśnie za pomocą cięcia pianki. Umieszczenie w bezpiecznej przestrzeni przedmiotu poprawia jego stabilność oraz zwiększa odporność na mechanizmy zewnętrzne, które mogłyby uszkodzić przedmiot.

Jeśli wewnątrz opakowania nie umieścimy pianek, może on być narażony w dużo większym stopniu na zniszczenie poprzez obijanie się wewnątrz opakowania lub nacisk innych towarów. Za pomocą cięcia można uzyskać najbardziej wymyślne, a nawet trójwymiarowe kształty pianek, które znaleźć mogą się w pudełkach prezentowych, walizkach i wielu innych opakowaniach ozdobnych, czyli wszędzie tam, gdzie oprócz odpowiedniej ochrony liczy się również estetyka. Wycinanie w piance odbywa się za pomocą specjalistycznych urządzeń, dzięki którym możemy tworzyć rozwiązania dla naszych klientów na skalę masową.

Najważniejszym elementem wyposażenia parku maszynowego jest nóż oscylacyjny. To z jego pomocą powstają różnorodne kształty z miękkich materiałów. Wycinanie w piance przy użyciu profesjonalnego ostrza pozwala na niemal pełną dowolność w tworzeniu. Co więcej, jest ono skonstruowane w taki sposób, aby poradzić sobie nawet z grubszym tworzywem. A to znacząco zwiększa zastosowanie produktu końcowego. Wycinanie pianek w naszym wykonaniu ma jeszcze jedną istotną zaletę: oszczędza materiał dzięki dokładności noża oscylacyjnego. A to przekłada się bezpośrednio na ograniczenie wydatków związanych z usługą. Niemałe znaczenie ma też dla środowiska naturalnego, ponieważ wspiera racjonalną gospodarkę poliuretanami.

Warto dodać, że usługę realizujemy w technologii CNC (ang. Computerized Numerical Control). To ona w dużej mierze odpowiada za precyzję wykonania. Zaplanowanie działania noża oscylacyjnego gwarantuje też pełną powtarzalność. Wobec tego cięcie pianek przydaje się w produkcji wielkoseryjnej, gdzie każdy produkt musi być dokładnie taki sam. W przypadku mniejszych zleceń skraca to czas oczekiwania na zakończenie pracy i oddanie gotowej pianki do rąk klienta.

Wycinanie pianki

Kompleksowa obsługa naszych klientów, która zawiera pomoc w wyborze odpowiednich rozwiązań, realizację zleconych materiałów oraz wsparcie posprzedażowe naszych klientów to obszar naszych działań. Każdy wysłany do nas projekt jest przez nas realizowany najszybciej jak to możliwe. Pomagamy również w dopasowaniu szczegółów projektu tak, aby cała konstrukcja była, jak najbardziej dopasowana do Państwa potrzeb. W razie problemów z wyborem odpowiedniego materiału służymy pomocą, aby dopasować najbardziej odpowiedni do Państwa projektu.

W swoim asortymencie posiadamy maszyny, dzięki którym przygotujemy dla Państwa wiele różnych form i kształtów 2D. Ciecie nożem oscylacyjnym pianek umożliwia nam uzyskanie najbardziej gładkich krawędzi, niezależnie od ustawionego projektu. Niezależnie od gęstości, wymiarów oraz grubości materiału, za pomocą noża oscylacyjnego jesteśmy w stanie dla Państwa wyciąć każdy kształt. Oprócz usługi cięcia pianek oferujemy również usługi takie jak: frezowanie, klejenie oraz zgrzewanie.

Dzięki automatyzacji całego procesu jesteśmy stworzyć dla Państwa całe serie piankowych form i kształtów, co przekłada się na zmniejszenie czasu oczekiwania na większą ilość produkcji. Piankowe formy sprawdzą się świetnie do zabezpieczania dużej ilości towarów z wielu branż, takich jak spożywcza, mechaniczna, jubilerska, a nawet budowlana. Możliwości są nieograniczone, dzięki czemu z naszych usług skorzystać może każdy.

Dlaczego warto nam zlecić wycinanie w piance?

Tym, co nas wyróżnia, jest przede wszystkim kompleksowe podejście do współpracy z klientem. Nie zajmujemy się wyłącznie realizacją. Już od samego początku wspieramy klientów w znalezieniu rozwiązań, które najlepiej sprawdzą się przy danym projekcie. Wycinanie pianek to dopiero końcowy etap naszej pracy.

Z przyjemnością wykonamy każdy nadesłany projekt. Służymy jednak naszym doświadczeniem, które pomaga w opracowaniu produktów najlepiej spełniających oczekiwania. Który materiał – EPE, ESD czy XPE – będzie się nadawać w tym konkretnym projekcie? Jakie efekty ma osiągnąć wycinanie w piance? Jaki kształt będzie optymalny? Czy dodatkowe detale się przydadzą? Na powyższe pytania i wiele innych odpowiadamy w fazie przygotowawczej. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam dobrać rozwiązania, które nie zawiodą w momencie wypuszczenia produktu na rynek.

Ile kosztuje cięcie pianek?

Cięta pianka to materiał, którego produkcja jest stosunkowo tania, co do jej jakości. Cięcie pianek nie jest skomplikowanym procesem, jednak wymaga wiedzy oraz odpowiedniego sprzętu. Oferujemy Państwu konkurencyjne ceny oraz najwyższą jakość wykonania form piankowych, które posłużą Państwu na bardzo długo.

W związku z różnorodnością zleceń, jakie dostajemy, ceny mogą nieco różnić się od siebie w zależności od rodzaju cięcia, rozmiarów, grubości pianki oraz od zapotrzebowania na ciętą piankę. Wszystkie czynniki brane są pod uwagę podczas ustalania odpowiedniej ceny za zakup dla Państwa. Oprócz tego, w ramach ceny dostają Państwo gwarancję jakości oraz pomoc posprzedażową, w której służymy pomocą w każdej kwestii. Oczywiście staramy się, aby nasze ceny były konkurencyjne, a nasza jakość obsługi na najwyższym poziomie.

W sprawie wyceny całego procesu mogą się Państwo z nami skontaktować telefonicznie lub mailowo i uzyskać więcej informacji. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji potrzebnych do zawarcia dłuższej współpracy z nami. Oferujemy najkorzystniejsze rozwiązania, oczywiście nie tylko z finansowego punkty widzenia, ale i tego, aby nasze produkty w jak największym stopniu spełniły Państwa oczekiwania.

Ticol Sp. z o.o.

DOJAZD DO SIEDZIBY FIRMY

  ul. Kolejowa 67C
  55-300 Środa Ślaska

Sprawdź naszą politykę prywatności:

Polityka prywatności – RODO

8 + 2 =