Cięcie pianek

Wycinanie w piance

W naszym parku maszynowym posiadamy maszyny do wycinania kształtów 2d w piankach. Do wycinania dowolnych kształtów używamy technologii cięcia nożem oscylacyjnym. Pozwala to na uzyskanie wysokiej jakości cięcia z równymi krawędziami w przeciwieństwie do metody sztancowania, która uniemożliwia uzyskanie równej krawędzi przy sztancowaniu grubszych pianek. Cięcie nożem oscylacyjnym umożliwia produkcję asortymentu o dużej różnorodności, bez konieczności inwestowania w wykrojniki dla każdego projektu. Cięcie oscylacją umożliwia obróbkę pianek o różnej gęstości, grubości oraz wymiarze. Oferujemy możliwość obróbki płyt o wymiarach maksymalnych 120cm x 200cm x 60 cm co więcej świadczymy również inne usługi w zakresie obróbki pianek min. Zgrzewanie, klejenie czy frezowanie.

Cięcie oscylacją

Przecinanie pianek

Dysponujemy maszynami do cięcia płyt piankowych na formatki. Formatki piankowe mogą być wykorzystywane jako separatory czy dystanse doskonale zabezpieczając produkty przed uszkodzeniami.

Zapraszamy do składania zapytań na kształtki piankowe.

Cięcie pianek przy użyciu specjalistycznych narzędzi

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który jest w stanie zrealizować praktycznie każdy projekt, nawet najbardziej skomplikowany. To zasługa jego precyzji oraz wydajności. W efekcie możemy podjąć się każdego wyzwania związanego z wycinaniem pianek.

czytaj więcej

Najważniejszym elementem wyposażenia parku maszynowego jest nóż oscylacyjny. To z jego pomocą powstają różnorodne kształty z miękkich materiałów. Wycinanie w piance przy użyciu profesjonalnego ostrza pozwala na niemal pełną dowolność w tworzeniu. Co więcej, jest ono skonstruowane w taki sposób, aby poradzić sobie nawet z grubszym tworzywem. A to znacząco zwiększa zastosowanie produktu końcowego. Wycinanie pianek w naszym wykonaniu ma jeszcze jedną istotną zaletę: oszczędza materiał dzięki dokładności noża oscylacyjnego. A to przekłada się bezpośrednio na ograniczenie wydatków związanych z usługą. Niemałe znaczenie ma też dla środowiska naturalnego, ponieważ wspiera racjonalną gospodarkę poliuretanami.

Warto dodać, że usługę realizujemy w technologii CNC (ang. Computerized Numerical Control). To ona w dużej mierze odpowiada za precyzję wykonania. Zaplanowanie działania noża oscylacyjnego gwarantuje też pełną powtarzalność. Wobec tego cięcie pianek przydaje się w produkcji wielkoseryjnej, gdzie każdy produkt musi być dokładnie taki sam. W przypadku mniejszych zleceń skraca to czas oczekiwania na zakończenie pracy i oddanie gotowej pianki do rąk klienta.

Wycinanie pianek – zastosowanie produktów

Cięcie pianek ma na celu stworzenie kształtów, które przydają się w branżach wymagających sprawdzonych sposobów na ochronę produktów. Dobrym przykładem jest transport, gdzie pianki zabezpieczają towary podczas podróży. Umieszczony w bezpiecznym miejscu cenny ładunek będzie stabilny i odporny na uszkodzenia mechaniczne powodowane np. wstrząsami czy upadkami. Co więcej, wycinanie pianek skutkuje stworzeniem formy, która doskonale wchłania wilgoć.

Wysokiej jakości pianka świetnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku produktów premium – elektronice, ceramice, częściach motoryzacyjnych czy instrumentach muzycznych. Wycinanie w piance daje idealną przestrzeń do przechowywania łatwych do zniszczenia elementów – i to nie tylko podczas transportu.

Dlaczego warto nam zlecić wycinanie w piance?

Tym, co nas wyróżnia, jest przede wszystkim kompleksowe podejście do współpracy z klientem. Nie zajmujemy się wyłącznie realizacją. Już od samego początku wspieramy klientów w znalezieniu rozwiązań, które najlepiej sprawdzą się przy danym projekcie. Wycinanie pianek to dopiero końcowy etap naszej pracy.

Z przyjemnością wykonamy każdy nadesłany projekt. Służymy jednak naszym doświadczeniem, które pomaga w opracowaniu produktów najlepiej spełniających oczekiwania. Który materiał – EPE, ESD czy XPE – będzie się nadawać w tym konkretnym projekcie? Jakie efekty ma osiągnąć wycinanie w piance? Jaki kształt będzie optymalny? Czy dodatkowe detale się przydadzą? Na powyższe pytania i wiele innych odpowiadamy w fazie przygotowawczej. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam dobrać rozwiązania, które nie zawiodą w momencie wypuszczenia produktu na rynek.

Ile kosztuje cięcie pianek?

Każde zlecenie jest inne. Różnią się od siebie wymaganymi kształtami cięcia, liczbą obrabianych elementów, rodzajem pianki czy koniecznością wykonania dodatkowych usług. I właśnie te czynniki bierzemy pod uwagę, gdy wyceniamy ostateczny koszt wycinania pianek. To najlepszy sposób rozliczania się z klientem, który nie musi przepłacać za pakiet niepotrzebnych mu usług. Ponadto dokładamy wszelkich starań, aby cięcie pianek było konkurencyjne nie tylko pod względem jakości, ale również ceny. Zapewniamy, że nasza oferta spełni wszelkie wymagania.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego wszystkich zainteresowanych wycinaniem w piance. Rozmowa to doskonała okazja to udzielenia informacji na temat szczegółów współpracy, ale też podzielenia się naszym doświadczeniem w tym zakresie. Zaproponujemy najkorzystniejsze z finansowego punktu widzenia rozwiązania.

Ticol Sp. z o.o.

DOJAZD DO SIEDZIBY FIRMY

 
  ul. Kolejowa 67C
  55-300 Środa Ślaska

Sprawdź naszą politykę prywatności:

Polityka prywatności – RODO

11 + 8 =